Books on Turkey İnsanlığın Anahtarıdır

image 20

Herkese Merhabalar;

Bugün sizlere alışagelmiş bir makale tipinin dışında Sevgili Leventağaoğlu hocamın kurup yönettiği ve içerisine hem Türklüğü hem de bilgeliği doya doya kattığı Books on Turkey‘i kendisinin hazırladığı tanıtım yazısı ile tanıtmak istiyorum.

BooksonTurkey İnsanlığın Anahtarıdır

image 20

Biz Türkiye’yiz

W= Bilgelik E= Empati R= Becerikli

T = Yetenek U = Beklenmedik R = Yenileyici K = Bilgi E = Coşkulu Y = Genç

Hepsi Türkiye’de ve eşsiz Türkiye’nin de anahtarı www.booksonturkey.com

Türkler, birkaç bin yıl boyunca Asya’nın, Avrupa’nın ve Afrika’nın her yerini dolaşarak, eski dünyanın kıtalarına yayılan ülkelerin coğrafyasına ve tarihine kendi miraslarını bıraktılar.

Zihniyette Türkiye olarak tasavvur edilenler işlevsel olarak 8 kategoride kalıplaştırılıyor; Türkiye Gezginleri için, Okuyucular için, Alıcılar için, Türk Öğrenenler ve Öğrenciler için, Türk Mutfağı için, Türk Tıbbı için, Türkiye Ötesi için, Türkofiller için ve kolay erişim ve referans için çeşitli alt kategoriler.

“Türkiye Kitapları” sadece Türkiye üzerine yapılan çalışmalarla sınırlı değil; “Türkiye dışındaki” ülke ve toplumlar üzerine yapılan tarihi, kültürel, sosyal ve politik araştırmaları da içeriyor; Avrupa’dan Balkanlara, Orta Doğu’ya, Kuzey Afrika’ya ve Uzak Doğu’ya, Yakın Doğu’ya, Orta, Güney ve Güneydoğu Asya’ya kadar uzanıyor.

Kitaplarla, çarşılarla, işyerleriyle, seyyahlarla, göçebelerle, kasabalarla, dağlarla, nehirlerle, denizlerle, antik çağlarla, ilk yerleşimcilerle, edebiyatla, felsefeyle, bilgelikle, zeytinle, endemiklerle, dille, misafirperverlikle, yüzlerdeki gülümsemeyle dünyanın yaratıcı çözümlerinin anahtarı Türkiye’den; inancın kıtasal yarımadaları ve insanlığın sonsuzluğu hakkında daha fazlası.

Evet, BooksonTurkey iki dillidir; İngilizce ve Türkçe.

İhracat mesleğim gereği 33 yılda 33 ülkeye adım atmış biri olarak Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” idealini görünür kılmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Site içeriğine “Türkiye Dışındaki Türkiyeler” başlığıyla Türkiye Ötesi bölümü de eklendi. 70’li yılların ortalarına ait orijinal siyah beyaz fotoğraflarım da sitede mevcuttur.

Türkiye derken tüm Dünyayı kastediyorum.

Bu mesajımız ile daha da ileriye doğru adımlar atmak istiyoruz.

Aklın süsü dildir,

Dilin süsü kelimelerdir.

İnsanın süsü yüzüdür,

Yüzün süsü gözdür.

İnsan sözünü diliyle söyler;

Sözü güzel olursa yüzü parlar.

Kutadgu Bilig (Bilgeliğin Yüceliği)

Bir yanıt yazın