Herkese Merhabalar;

Bu defasında farklı bir yazı yazmak ve sizinle paylaşmak istedim..

Ben, bugüne kadar 40’tan fazla ülke görmüş birisi olarak, sizlere gezdiğim gördüğüm yerlerde blog yazmayı değil, aksine insanların günlük hayatlarında tükettiklerinden ve yaşadıklarından yola çıkarak kendilerini nasıl iyi hissetiklerini anlatan bir öneri yazısı yazmak istedim.

Bugün sizinle biraz Asya kıtasına uzanıyoruz..

Asya kıtasında insanlar, genellikle çay aşığı insanlardır.. Yüzlerce çeşit çayı tüketirler. Bu durum aslında ülkemizde de kültür haline tam gelmese de, aşağıda yazdığım bitkisel çayları ülkemizde de bulmak oldukça kolaydır.. Sizleri yormayacak şekilde, bunları kısa kısa belirtelim…

Hadi Başlayalım…

 

Papatya, dünyanın en popüler bitkilerinden biridir. Bu bitki, kaynatıldığında midenizi rahatlatmaya yardımcı olan anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Papatya ayrıca karın gazını, hazımsızlığı ve krampları hafifletmeye yardımcı olur.

  • Ginger Tea ( Zencefil Çayı )

Zencefil kökü binlerce yıldır tıbbi tedavilerde kullanılmaktadır. Hazımsızlığa da yardımcı olsa da, mide bulantısı ve eklem problemlerinin tedavisinde yardımcı olmak en iyisidir.

  • Hibiscus Tea ( Ebegümeci Çayı )

Hibiscus, kokteyllerden çorbalara ve şerbete kadar çok çeşitli tariflerde lezzetlidir. Bu bitki, vücudun herhangi bir bölgesinde soğuk algınlığı tedavi eden ve şişmeyi azaltan flavonoidler ve mineraller içerir.

  • Lavender Tea ( Lavanta Çayı )

Biraz uyumaya ihtiyacınız mı var? Lavanta’nın rahatlatıcı kokusu, bilinen tek şey değildir. Lavanta’nın uykuya yardımcı olduğu, sindirime yardımcı olduğu, mide ekşimesini yatıştırdığı ve kaygıyı azalttığı bilimsel araştırmalar göstermiştir..

  • Lemongrass Tea ( Limon Çayı )

Limon otu lezzetli ve vitaminlerle doludur. Bu bitki iyi güçlü ve lezzetli meyveli lezzet için bilinen, ama aynı zamanda ateşi düşürebilir.

  • Licorice Tea ( Meyan Kökü Çayı )

Meyan kökü sizi şişkinliğe ve hazımsızlığa neden olabilecek mide ülserlerinden koruyabilir. Meyan çayı mide ağrısını hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda mide ekşimesini de önleyebilir.

  • Oolong Tea ( Oolong Çayı )

Oolong bira dikkatli içilmesi gereken çaydır- türetildiği bitki, Camellia sinensis, siyah ve yeşil çay yapmak içinde kullanılır. Oolong’u benzersiz kılan, cilt alerjilerini tedavi etme yeteneğidir. Araştırmalar, oolong çayında bulunan polifenoller nedeniyle günde 4 bardak içmenin egzama gelişimiyle bağlantılı olduğunu göstermektedir.

 

Bunları size hazırlarken şunu da hatırlatmak isterim.. Ben sadece, insanlarda gördüğümü ve öğrendiğimi paylaşıyorum. Yani bu gibi bitkisel ürünler konusunda herhangi bir liyakata sahip olmadığımı önemle belirtmek isterim.

Bir Sonraki Yazı da Görüşmek Dileğiyle;

Bu yazıyı okumanız yaklaşık 2 dakika sürecektir.

Yazımı Nasıl Buldunuz Diye Sorabilir Miyim? 🙂
[ Average: 5]

Yorumlarınızı Varsa, Buradan Buyrun :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir