Herkese Merhabalar;

Bugün çocukluğumuz şaheser oyunu Half Life’in yenisinin çıkacağını öğrendiğim gibi araştırmalarımı sizinle paylaşmak istedim ve yaptığım araştırmaları da sizinle paylaşmak istedim.

Oyun 13 yıl sonra sahneye Sanal Gerçekçilik ile geri dönüyor.

Alyx Vance’yi Canlandırın!

Oyun içerisinde Alyx’i canlandıracağız ve oyun Half Life ve Half Life-2 ile birbirine bağlantı hikayeleriyle devam ediyor.  Alyx Vance ve babası dünyaya karşı yapılan uzaylı işgaline karşı dimdik ayakta durabilmek için, yeni bir başlangıç inşa ediyor. Oyun içerisinde yer çekimi eldivenlerini kullanarak, yerçekimine meydan okuyun. Oyunun yayınlanan ilk fragmanında Alyx’in yapboz parçalarını toplayarak uzak bir mesafedeki silahlara sahip olmaya çalıştığını gözlemleyebiliyoruz.

 

Oyun Geliştiricisi Valve oyun senaryosu hakkında şu açıklamayı yapmıştır..

İmkansız bir atış yapmak için kırık bir duvarın etrafında ve bir Barnacle altında nişan alın. Şifalı bir şırınga ve bazı av tüfeği mermileri bulmak için raflarda dolaşın. Yabancı arayüzleri vurmak için silahları değiştirin. Düşmanı rahatsız etmek için pencereden bir şişe fırlatın. Bir Headcrab’ı yüzünüzden ayırın ve bir Combine askerine atın.

Oyunun Trailer’ı

 

15 yıl sonra geri dönen bu oyun baş döndürücü olacağını ve büyük ilgi göreceğini inanıyorum. Keza ilk oyunla ikinci oyun arasındaki süre o dönemde sadece 18,5 aydı. Şimdi aslında 15 yıl önce kaldığımız yerden ve yeni teknolojilerle her şey yolunda oyunumuzu oynamaya devam edeceğiz.

 

Oyun şu anda Amerika’da 59,99 Dolar ile ön satışa verildi… Türkiye’de ise Steam üzerinden Half Life Alyx oyununu 82,80 TL’ye ön sipariş verilebilirsiniz. 

Bir Sonraki Yazıda Görüşürüz..

 

Kaynak: https://www.theverge.com/2019/11/21/20975423/half-life-alyx-vr-price-release-date-screenshots-trailer-valve-steam

———————————————————————————————————————————————-

Bu yazıyı okumanız yaklaşık 1 dakika sürecektir.

Yazımı Nasıl Buldunuz Diye Sorabilir Miyim? 🙂
[ Average: 0]

Yorumlarınızı Varsa, Buradan Buyrun :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir