Merhaba;

Gündemdeki teknolojik gelişmeleri kaçırmamak adına, aylık olarak dünyaca ünlü İnternet sitelerinin çeşitli kategorilerdeki en çok satan ürünlerini sizlerle paylaşacağım.

Sizlerde bu listelerden faydalanarak kolayca alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Lütfen en aşağıdaki gümrük vergisi ile alakalı açıklamalarımızı da satın alma yapmadan önce okuyunuz. Ayrıca sayfada yazdığım fiyatlar, gördüğüm ana ait olup, siz tıkladığınız esnada kaldırılmış, indirime girmiş veya pahalı hale gelmiş olabilir.

Aliexpress’in Eylül Ayı Ev ve Ev Elektroniği En Çok Satan 8 Ürünü

Bu listeyi hazırlarken en çok satış yapan ürünlerin listesi üzerinde araştırma yaparak biz Türk insanına uygun ürünlere öncelik vermeye çalıştım…

Sırasıyla Gidersek;

1-) Wifi Kontrol Özelliğine Sahip Uzaktan Takip Edilebilen Elektrik Süpürgesi

Çin’liler yine kendini alamıyor ki, yeni bir ürün ortaya attılar. Akıllı ev sistemleri gün geçtikçe gelişme ve farklılaşmaktadır. XIAOMI markası tarafından üretilen bu ürün wifi ile uzaktan kontrol edilerek, evin temizliğinin yapılmasını sağlıyor. Ürün, istediğiniz bölgeyi temizledikten sonra kendi şarj yuvasına geri dönerek tekrar bir sonraki temizliğine kendisini hazır hale getiriyor. Ürün 55 desibel sesiyle normal elektrik süpürgelerinden daha az ses çıkarıyor ve 5000 mAh pili ile de yaklaşık 250 m2 bir evi rahatça da gezebiliyor.

Ürün satışı sadece Çin üzerinden yapılıyor. Çekya, Fransa ve İspanya’daki depolarından da gönderim sağlıyorlar. Ürün şu aşamada 248,05 $ ile piyasaya sürülmüş durumda fakat ürünün negatif yönü ise, sadece düz yüzeyleri süpürmesi diyebiliriz.

Ürünü Görüntülemek veya Satın Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

2-) Kendi Yönünü Bulabilen Elektrik Süpürgesi

1 numarada bahsettiğimiz ürünün eksi yönüyle, wifi üzerinden kontrol edilemiyor. Fakat sensörleri sayesinde kendi yönünü bulabiliyor ve yine şarjı azaldığında şarj yuvasına geri dönebiliyor. Bu ürünün güzel yanı ise, halı üzerindeki tozları da alabiliyor olmasıdır. Ayrıca ürün 450 ML toz alma kapasitesine sahip olmakla beraber 2 saate yakın aralıksız çalışabiliyor. Bu da uzun ömürlü bir temizlik sağlıyor.

 

Ürün Polonya ve İspanya’dan da kargo edilebiliyor. Ürün 143,99 $ üzerinden piyasaya sürülmüş durumdadır.

Ürünü Görüntülemek veya Satın Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

3-) Kendinden Sprey Şeklinde Su Sıkan Paspas

Yine enteresan bir ürünle karşı karşıyayız 🙂 Rutin paspas yaparken, genelde önce bir yerleri sularız. Bu ürün tam olarak o yerleri sulama işini iptal etmiş. Paspasın üzerindeki kaba su doldurduktan sonra ürünü direk kullanabiliyorsunuz. Paspası elinizle tutarken tabanca kısmından suyu sıkabiliyorsunuz.

Zannediyorum videosunu izlemek daha kolay olacak.

 

Ürün sadece Çin’den sipariş verilebiliyor. Fiyatı 15.96 $ olarak piyasaya sürülmüş.

Ürünü Görüntülemek veya Satın Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

 

4-) Elinizi Görünce Kapağı Kendiliğinden Açılan Çöp Kutusu

Hem ucuz, hem pratik bir ürün.. Ürün aynı zamanda yaylı desteğiyle el ile manuel olarakta açılabiliyor. 2 adet 5AA tipinde kalem pil ile çalışıyor ve yaklaşık  10 Lt. kapasiteye sahiptir. Ürün oldukça sessiz çalışmakla beraber eliniz, çöp kutusundan ayrıldıktan 5 sn sonra da kendiliğinden kapanmaktadır.

 

Ürün, ücretsiz kargo seçeneği ile Çin’den sipariş edilebiliyor ve fiyatı 20,16 $ olarak piyasaya sürülmüş

Ürünü Görüntülemek ve Satın Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

5-) Akordeon Gibi Uzayıp Kısalabilen Şişe

İsminden de anlaşılabileceği gibi, şişe uzayıp kısaldıkça iç hacmi de genişliyor ve kısalınca da saklama alanı da küçülüyor.

 

Ürün ücretsiz kargo seçeneği ile Çin’den sipariş edilebiliyor ve 6,48 $ fiyatıyla piyasaya sürülmüş durumda.

Ürünü Görüntülemek veya Satın Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

6-) Yuvarlak Kedi ve Köpek Peluş Yatağı

Kış mevsimi yaklaşırken evcil hayvanlarınızı sıcak tutacak bir ürün.

 

Ürün ücretsiz kargo seçeneği ile 8,56 $’dan piyasaya sürülmüş durumda

Ürünü Görüntülemek veya Satın Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

7-) Bileklik Şeklinde Kalp Atışı Cihazı

3 farklı renk seçeneği barındıran cihaz geçen ay aliexpress üzerinden 3446 adet satılarak en yüksek satış yapan üründür.

 

Ürün fiyatı 31,75 Dolar olarak piyasaya sürülmüş durumdadır. Fakat şu an için Türkiye’ye satışı yoktur.

Ürünü Görüntülemek İçin Lütfen Tıklayınız

 

 

8 ) Oldukça Uzun Süre Isıyı Kaybetmeyen Metal Termos

Devrilme ve düşme gibi durumlarda sıvıyı akıtmayan metal termos Eylül ayı içerisinde en çok satış yapan ürünlerden biri olmuş.

 

Ürün ücretsiz olarak kargo ediliyor ve 9,72 $’dan piyasaya sürülmüş durumda.

Ürünü Görüntülemek veya Satın Almak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

Sizler için her ay bu ürünleri takip edeceğim. Listede çok fazla ürün var. Fakat gerçekten “bu iyi” dediklerimi yayınlamaya çalıştım ve umarım beğenmişsinizdir.

Diğer bir kaç konuya da değinmek istiyorum.

Çin’in Ürünleri Kaliteli mi?

Bunun cevabını uzun uzun yazmayacağım. Çin’de bulunduğum zaman bir Çin’li mühendis arkadaşıma ürünlerinin kolay bozulabildiğini ve dayanıksız olduğunu söylediğimde bana “Elindeki iPhone telefon da burada üretildi Ali” demişti. Yani adamlar maliyet muhasebesi konusunda ileri düzey uzman oldukları için, küçükte olsa kâr elde edebilmek için, düşük kaliteli hammaddelerle de ürün üretip piyasaya sürebiliyorlar. Tabi almak istediğiniz kaliteli bir ürün var ise, bütçenizi de arttırmanız gerekir.

Türkiye’de Yeni Gümrük Vergisi Uygulamaları

Maalesef ülkemizde artık en düşük üründe dahi vergi getirildi. Bu can sıkıcı durum karşısında sizinde Çin’liler gibi maliyet muhasebesi yapmanız gerekiyor 🙂 Eğer %18 verginizi eklediğinizde (veya daha az oran) satın alacağınız rakam, Türkiye’deki rakamdan makul ise, alabilirsiniz.

Aslında keşke paylaştığımız bu ürünlerin tamamını bizler üretip dünyaya satıyor olabiliyorsak 🙂

Kim bilir, o günlerde belki yakındır..

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Bu yazıyı okumanız yaklaşık 6 dakika sürecektir.

Yazımı Nasıl Buldunuz Diye Sorabilir Miyim? 🙂
[ Average: 5]

Yorumlarınızı Varsa, Buradan Buyrun :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir